Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 367 komentarzy

POMOC INTERNACJONALISTYCZNA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Platforma Obywatelska szykuje ustawę, przyznającą uprawnienia polskich funkcjonariuszy na funkcjonariuszy innych państw.

Rząd Tuska skierował do Sejmu projekt potencjalnie niebezpiecznej ustawy, nadającej funkcjonariuszom obcych służb oraz ratownikom, uprawnienia takie same jak polskim. W ustawie czytamy, że funkcjonariusze, którzy będą w Polsce działać w ramach "wspólnych operacji" mogą używać broni palnej oraz stosować środki przymusu bezpośredniego. W projekcie ustawy czytamy "wspólne operacje lub wspólne działania ratownicze koordynuje właściwy miejscowo komendant wojewódzki Policji, komendant oddziału Straży Granicznej, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, dyrektor delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub osoba wskazana przez Szefa Biura Ochrony Rządu – w zależności od rodzaju służby, której funkcjonariusze lub pracownicy biorą udział we wspólnej operacji lub wspólnym działaniu ratowniczym". Jeśli w operacji biorą udział członkowie więcej niż jednej formacji "minister właściwy do spraw wewnętrznych wyznacza osobę koordynującą wspólną operację". Wspólnotę operacji opisano w następujący sposób: "wspólne działania prowadzone na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z udziałem zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników: a) w formie wspólnych patroli lub innego rodzaju wspólnych działań w celu ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości – prowadzone przez funkcjonariuszy lub pracowników Policji, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu lub Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego". W projekcie ustawy czytamy również, że funkcjonariusze służb państw obcych, którzy prowadzą operacje wspólne, mają prawo m.in. wwozu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i posiadania broni palnej, amunicji oraz materiałów pirotechnicznych i środków przymusu bezpośredniego, użycia broni palnej w sposób i w trybie określonych w ustawie z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji, zastosowania środków przymusu bezpośredniego, użycia materiałów pirotechnicznych w sposób określony dla funkcjonariuszy Policji. Rząd jak zwykle zasłania się koniecznością dostosowania naszego prawa do wymogów unijnych, lecz jak podkreśla poseł Jarosław Zieliński, w rozmowie z portalem wPolityce.Pl współpraca służb i ratowników wcale nie wymaga nowych rozwiązań. "W mojej ocenie nie zachodzi konieczność praktyczna wprowadzenia takiej ustawy. Należy jednak sprawdzić, czy Polska nie podpisała jakichś umów, które nakładają na nas konieczność wprowadzenia takich rozwiązań. (...) Współpraca Polski i innych krajów jest przecież faktem. Podejmowane były wspólne akcje ratownicze czy ćwiczenia. Współpraca jest prowadzona, gdy jest stosowna potrzeba. Nie ma żadnych przeszkód prawnych, nie ma blokad prawnych dla współpracy. Nie znam przypadku, by działania ratownicze czy związane z obszarem bezpieczeństwa nie mogły się odbyć z racji blokad prawnych" - mówi poseł Zieliński.

Czy nie jest to zbytnia ingerencja w suwerenność naszego kraju i zastanawia mnie czy nasze służby otrzymają identyczne uprawnienia np. w Niemczech? Czy ma być furtką dla bratniej pomocy z państw ościennych spieszących na pomoc władzy? Czy też ostrzeżeniem dla potencjalnego rządu któremu zaświta pomysł na przykład opuszczenia szeregów Uni Europejskiej ?.

 

KOMENTARZE

 • W przyszłym sądzie wojskowym:
  "Przepraszam, ze zabiłem Komorowskiego, ale nie rozumiałem co do mnie mówił".
 • @Zdzich 21:46:46
  Dałem 5 * bo temat będzie rozwojowy. Obecnie mamy 11 różnych służb
  które mogą strzelać do polskiej ludności. Jak dojdzie jeszcze obca jednostka
  funkcjonariuszy która będzie mogła to robić , a przy tym nie ponosząc za
  to żadnej odpowiedzialności , to ja dziękuję za taką wolność.
  Orwell nie był w stanie tego wymyślić.
 • Autor
  To kolejna bulwersująca sprawa rządu premiera Tuska. Nie trudno się domyślić do kogo to "zaproszenie" jest kierowane. Oczywiście żadnej wzajemności dla naszych służb porządkowych nie będzie. W państwach suwerennych takich praktyk nikt nie stosuje.
  Włączanie do tego pakietu służb ratowniczych to pretekst i o tym obszarze współpracy nie piszę. Za wskazane uznaję także podejmowanie wspólnego szkolenia, wymiany informacji i doświadczeń. Ale działania operacyjnych obcych w swoim domu...? Skandal!
  Władza sprawowana w interesie Narodu zawsze będzie przez Naród wspierana. Gdy tego się nie chce lub nie potrafi robić, powinna odejść w pokorze i błagać wyborców o przebaczenie. Ale jak są inne intencje to szykuje się "najemników", są pewniejsi.
  Okrzyczany jako nasz "adwokat i przyjaciel" kanclerz Schroder, 3 września 2000 r. na zjeździe Związku Wypędzonych w Berlinie powiedział: "Nie drażnijcie ofiary, która sama się pcha w nasze ręce. Zawierzcie mojej metodzie, ja wam dostarczę wschodnie landy w taki sposób, że ich dzisiejsi administratorzy czyli Polacy, będą nam jeszcze wdzięczni, że zostali wreszcie Europejczykami." Czy to jest właśnie kontynuacja metody kanclerza Schrodera?
  Jesteśmy jak na europejskie warunki dużym państwem o wystarczającym stanie populacji by ład i bezpieczeństwo publiczne zapewnić sobie sami, bez oglądania się na innych. Dobrze by było aby wyjaśniono i podano do publicznej wiadomości - jakie siły, jakie osoby stoją za tą inicjatywą. Szybko powiedzą nam, że w Policji Państwowej i innych licznych służbach (nawiasem mówiąc, konia z rzędem temu kto znajdzie merytoryczne argumenty za takim systemem bezpieczeństwa i porządku wewnętrznego państwa), tak jak w Wojsku Polskim, wystarczy znacznie mniej funkcjonariuszy i rozpoczniemy redukowanie nadwyżki. "Koledzy" z za miedzy mają bogate doświadczenia w zaprowadzaniu porządku i dyscyplinowaniu Polaków i z pewnością nie odmówią pomocy. Pozdrowienia.
 • @Marek Toczek 10:12:41
  "Przeklinamy ciebie prezydencie Polski B.Komorowski, przeklinamy ciebie premierze D.Tusku, przeklinamy was parlamentarzyści z PO...." te słowa padły pod pomnikiem INKI. Jakże one są aktualne i w tym temacie.
 • Tekst projektu ustawy dokument nr 1066
  Projekt jest "pasjonujący", polecam lekturę, łatwo znaleźć w "Prace Sejmu" na stronie naszego parlamentu. Cóż to za niezwykłe"akcje ratownicze", w których udział musiałyby brać aż służby obce... ?
 • Na litościwego
  rodaka policjanta czy zomowca nie ma co liczyć.
  Nie będzie też nieprzyjemnych sytuacji, w których syn tłukł by własna matkę albo strzelał do brat, kuzyna czy ciotki.
  http://m.nowyekran.pl/7d87e43368126b059415d0e451b8bbd4,0,0.jpg
 • Neonazistowski dyktator
  Tzw Kaszub, rodowity Polak, o jakże wyrazistym Polskim imieniu i nazwisku, premier rządu pederastów, przebierańców, socjalistów i zbieraniny żydowskich odszczepieńców, Donald von Tusk, będzie bronił władzy przy użyciu sił sojuszniczych państw, zwłaszcza zapożyczonych ze swej aszkenazyjskiej ojczyzny, elementów gestaPO.
 • @oleg 10:45:22
  Trzeba przyspieszyć budowę nowej prawdziwie patriotyczno-narodowościowej, czyli oficjalnie anty-syjonistycznej partii politycznej, która zawalczyłaby o Konstytucyjną Republikę Polski.
  1. Zlikwidować wszystkie podatki, czyli koryto dla chciwców i bandytów.
  2. Zastąpić obecny system Gospodarką Bezpodatkową i Bankowością Bezodsetkową.”
  Warto też przeczytać: http://johngaltsite.wordpress.com/teksty/podatki-a-niewolnictwo-analiza-porownawcza.
  3. Maksymalnie zliberalizować prawo do posiadania broni przez każdego sprawnie umysłowego obywatela.
  Itd., itd.
  Zatem do dzieła! Kto z nami?
 • @Zdzich 18:09:37
  Udało się KryPcie dojść do porozumienia z rządem; Antifa przebierze się w mundury i zrobi Ordnung z Marszem Niepodległości (i innymi 'faszystowskimi' zgromadzeniami i organizacjami), a nasza kochana władza zaoszczędzi na wysyłaniu policji i opłacaniu prowokatorów.
 • Rząd natychmiast powinienj byc odwołany,
  a winni pociągnięci do odpowiedzialności za sprzedawanie Polski i Polaków obcym.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031